Mamy Mistrza Polski z Biłgoraja
2014-08-27 11:59:59

W miniony weekend (23 - 24 sierpnia 2014 r.) na rzeszowskich bulwarach odbyły się II Mistrzostwa Polski w Street Workout. Szymon Paluch z grupy "Street Workout" Biłgoraj wywalczył mistrzostwo Polski. W największej tego typu imprezie w naszym kraju wzięło udział około 120 zawodników m. in. z Poznania, Warszawy, Krakowa, Opola, Rzeszowa czy Lublina.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Biłgoraja, którzy trzykrotnie stawali na podium. W sobotę podczas pierwszego dnia Mistrzostw zawodnicy rywalizowali w kategorii Freestyle, gdzie zaprezentowali swoje 2-minutowe, najlepsze układy. Mistrzem Polski został Szymon Paluch z Biłgoraja. Warto dodać, że w ubiegłym roku również reprezentant  Biłgoraja Mateusz Marszalec wywalczył mistrzostwo Polski.

Podczas niedzielnych zmagań rywalizowano w kategorii siłowo - wytrzymałościowej. W tej konkurencji zawodnicy mieli za zadanie jak najdłużej utrzymać się w jednej pozycji i zrobić pompki z doczepionym ciężarem. W drugim etapie zawodnicy mieli zrobić 100 pompek i 50 podciągnięć na czas. Tu również pierwszoplanowe role zagrali zawodnicy z grupy "Street Workout" Biłgoraj. Wicemistrzem Polski został Łukasz Milczuk a na trzecim miejscu na podium uplasował się Mateusz Mazurek.