Piątek, 19 kwietnia 2024, Do końca roku 256 dni Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Wiadomosci

Cztery gole w starciu z beniaminkiem

Dodane: red Data: 2017-08-21 14:02:40 (czytane: 2348)  Wersja do druku

Zwycięstwem 4:0 zakończył się niedzielny mecz Łady z MKS Ryki. Wygrana naszej drużyny mogła być jeszcze bardziej okazała, gdyby nie słaba skuteczność w pierwszej połowie.

Od początku spotkania nasz zespół dominował i bardzo szybko mógł objąć prowadzenie. Dwóch znakomitych sytuacji nie wykorzystał osiemnastoletni Paweł Nawrocki. Goście, którzy przyjechali do Biłgoraja zaledwie w dwunastu, swoją okazję mieli w 29 minucie, ale piłka po strzale jednego z napastników MKS-u minęła słupek bramki strzeżonej przez Łukasza Szawarę. Pierwsza połowa pozostawiła spory niedosyt, na szczęście w drugiej odsłonie gra Łady wyglądała dużo lepiej.

Pierwszy gol padł w 49 minucie dobrze pod bramką przeciwnika zachował się Karol Misiarz. Nasza drużyna w starciu z niżej notowanym rywalem grała bardzo ofensywnie, ale wyraźnie brakowało skutecznego wykończenia dobrze zapowiadających się akcji. Wreszcie, w 69 minucie gry padł drugi gol dla Łady. Tym razem na listę strzelców wpisał się wspomniany wcześniej Paweł Nawrocki, który z najbliższej odległości wpakował do siatki piłkę odbitą przez bramkarza. Dwie kolejne bramki zapisał na swoim koncie Jurij Perin. Ukraiński napastnik z doświadczeniem na boiskach pierwszej ligi po raz kolejny udowodnił, że zdecydowanie przewyższa umiejętnościami pozostałych piłkarzy występujących na tym poziomie rozgrywkowym. Szczególnej urody był gol ustalający wynik meczu na 4:0. Dokładną asystą obsłużył Perina Mirosław Bielak.

-Bardzo chcieliśmy się zrehabilitować za wtorkową porażkę z Kłosem Chełm. Szkoda niewykorzystanych sytuacji w tamtym meczu, które w konsekwencji przesądziły o naszej przegranej. Dziś staraliśmy się wyeliminować błędy i grać konsekwentnie. Mieliśmy sporo okazji i cztery z nich wykorzystaliśmy. Wysokie zwycięstwo w pierwszym meczu przed własną publicznością bardzo nas cieszy - mówił po spotkaniu Ireneusz Zarczuk, trener Łady 1945 Biłgoraj.